Czy warto mieszkać w inteligentnym domu?

 

Obserwując inne osoby często zauważam, że mają one pewne obawy co do inteligentnych domów. W pewien sposób czują zagrożenie ze zbyt szybkiego rozwoju technologii. Dlatego właśnie myśl o nowoczesnych domach jest dla nich niepokojąca. Jednocześnie firmy https://www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/projekty-domow-nowoczesnych i inne posiadające w swoim asortymencie właśnie nowoczesne domy zauważają wzrost popularności tego rodzaju budynków.

 

Czy jest się czego bać?

 

Wielu osobom wydaje się, że do inteligentnego domu można się włamać, przejąć nad nim sterowanie i pozabijać wszystkich domowników bez pozostawienia śladu. Takie wyobrażenie o nowoczesnych domach często zostawiają nam filmy. Jednak mam dla Ciebie garść faktów:

 

  • Wyposażenie w inteligentnym domu nie jest w stanie Ciebie w żaden sposób zabić. Ktoś kto włamałby się do oprogramowania mógłby Ciebie co najwyżej denerwować.
  • Wystarczy rozsądek i nikt do domu się nie włamie – podobnie jak wystarczy garść zdrowego rozsądku przy korzystaniu z komputera by uniknąć na nim wirusów
  • Nowoczesne zabezpieczenia utrudniają działalność przestępcom – o wiele łatwiej jest większości osobom podrobić klucz, albo wykorzystać zgubiony klucz, niż np. podrobić odcisk palców, który mógłby być potrzebny do otwarcia drzwi, w które byłby wyposażony nowoczesny dom

Jak widzisz jeżeli chodzi o inteligentne, nowoczesne domy to absolutnie nie masz się czego bać. Jest to technologia, która jest bezpieczna dla użytkowników.

Taryfikacja – cały ruch telekomunikacyjny pod kontrolą

Gdy należy dokładnie rozliczyć koszty rozmów telefonicznych, idealnym rozwiązaniem są systemy taryfikacji, które można nabyć u comfortel.pl . Niewątpliwie, każda firma, która rozlicza pracowników z wykonywanych prywatnych rozmów telefonicznych, oddaje swoje pomieszczenia innym lub wymaga informacji o generowanym ruchu przychodzącym, potrzebuje narzędzia, które dokładnie rozliczy wszystkie połączenia telefoniczne.

Systemy taryfikacyjne wygenerują takie informacje jak kto dzwonił, jak długo trwała dana rozmowa, jaki był jej koszt. Wprowadzenie taryfikacji przyczynia się do obniżenia ilości prywatnych połączeń wychodzących na koszt firmy oraz pozwala na ocenę ofert operatorów.

Zaletą opisywanego urządzenia jest jego intuicyjny interfejs użytkownika, łatwe przeglądanie i sortowanie wszystkich danych, a także spora pojemność umożliwiająca przechowywanie danych w bazie.

Taryfikacja – cennik (średni rynkowy)

Rodzaj abonamentu

Podstawowy

Zaawansowany

Testowanie

darmowe – 15-30 dni

Cena

20-30zł

45-60zł

Liczba stanowisk

Jednostanowiskowy

Wielostanowiskowy

Główne funkcje

Obliczanie kosztów za rozmowy

Możliwość rozliczania połączeń przy użyciu kodów PIN

Raportowanie

Fakturowanie

Tworzenie baz danych

Ustawianie planów taryfowych

Dostęp do danych przez Internet

Rozliczenia międzyoperacyjne