Czy warto mieszkać w inteligentnym domu?

 

Obserwując inne osoby często zauważam, że mają one pewne obawy co do inteligentnych domów. W pewien sposób czują zagrożenie ze zbyt szybkiego rozwoju technologii. Dlatego właśnie myśl o nowoczesnych domach jest dla nich niepokojąca. Jednocześnie firmy https://www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/projekty-domow-nowoczesnych i inne posiadające w swoim asortymencie właśnie nowoczesne domy zauważają wzrost popularności tego rodzaju budynków.

 

Czy jest się czego bać?

 

Wielu osobom wydaje się, że do inteligentnego domu można się włamać, przejąć nad nim sterowanie i pozabijać wszystkich domowników bez pozostawienia śladu. Takie wyobrażenie o nowoczesnych domach często zostawiają nam filmy. Jednak mam dla Ciebie garść faktów:

 

  • Wyposażenie w inteligentnym domu nie jest w stanie Ciebie w żaden sposób zabić. Ktoś kto włamałby się do oprogramowania mógłby Ciebie co najwyżej denerwować.
  • Wystarczy rozsądek i nikt do domu się nie włamie – podobnie jak wystarczy garść zdrowego rozsądku przy korzystaniu z komputera by uniknąć na nim wirusów
  • Nowoczesne zabezpieczenia utrudniają działalność przestępcom – o wiele łatwiej jest większości osobom podrobić klucz, albo wykorzystać zgubiony klucz, niż np. podrobić odcisk palców, który mógłby być potrzebny do otwarcia drzwi, w które byłby wyposażony nowoczesny dom

Jak widzisz jeżeli chodzi o inteligentne, nowoczesne domy to absolutnie nie masz się czego bać. Jest to technologia, która jest bezpieczna dla użytkowników.