Jaki wybrać styl do salonu?

Salon w większości domów stanowi punkt centralny i miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia.

Stąd jego inna nazwa – pokój dzienny. Jego wystrój stanowi pewnego rodzaju wizytówkę domu i wiele mówi o jego właścicielu czy domownikach. Bez względu na to, jakie meble do salonu wybierzemy powinny one przede wszystkim odpowiadać naszym oczekiwaniom, być funkcjonalne i pasować do wystroju wnętrza. W wielu sklepach internetowych, np. link znajdziemy wspaniałe i nowoczesne meble do salonu, które łatwo możemy dopasować do naszych oczekiwań.

Aby wybrać idealny styl do naszego pokoju dziennego, zwróćmy uwagę, czym dana stylistyka charakteryzuje się.

  • 1. Styl minimalistyczny – idealny dla osób lubiących przejrzyste i schludne pomieszczenia. Świetnie odnajdzie się w małych wnętrzach i niewielkich mieszkaniach. Poszukując mebli do salonu w tym stylu, wybierajmy proste formy, lekkie i najlepiej w jasnych kolorach, powiększymy optycznie w ten sposób wnętrze.
  • 2. Styl klasyczny – delikatne zdobienia mebli do salonu, elementy z litego drewna, ozdobne sofy i florystyczny deseń to typowe cechy tego stylu. Nie sprawdzi się w małych wnętrzach, gdyż klasyczne meble do salonu często wyglądają na ciężkie i mogą zbyt zdominować niewielką powierzchnię. Będą idealne do dużych pomieszczeń.