Kotły Termet – by niej płacić za ogrzewanie i nie szkodzić środowisku

 

Wybór systemu ogrzewania domu to decyzja mająca znaczenie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. I choć zwykle pierwszy aspekt bardziej zaprząta myśli, idealnie jest, gdy można ogrzewać dom tanio i ekologicznie. A takie coś umożliwiają kotły Termet. Kotły te działają na zasadzie pieca kondensacyjnego. Co to oznacza w praktyce?

 

Kotły termet ogrzewają nawet duże powierzchnie domów.
Kotły termet ogrzewają nawet duże powierzchnie.

 

Piec kondensacyjny taki jak kotły Termet dostępny np. w sklep.auroks.pl/kotly-termet-gazowe , ma podwójny obieg energii. Na początek działa tak jak każdy inny piec, a więc uzyskuje energię w procesie spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego. W przypadku pieca tradycyjnego na tym się kończy, ale kotły Termet mają jeszcze jeden etap działania. Pobierają parę wodną, która jest ubocznym efektem spalania i ją także przetwarzają na energię. A więc jest energia z paliwa i energia z drugiego obiegu. Oznacza to, że jednostka paliwa w kotłach Termet daje więcej ciepła niż zużyta w piec tradycyjnym. A to oznacza, że koszt ogrzewania w całym sezonie mogą być nawet o kilka tysięcy niższe, więc warto zainwestować w tego rodzaju piec.

 

 

A co ze środowiskiem? Niższe zużycie paliwa oznacza, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zasługuje na pochwałę ekologów.