Okna energooszczędne – wady i zalety

 

Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach, okna energooszczędne stanowią istotny element, dzięki któremu można obniżyć rachunki za ogrzewanie. To właśnie okna generują największe straty ciepła, jeśli oczywiście mamy do czynienia z odpowiednio docieplonym budynkiem. W ostatnich latach zwraca się coraz większą uwagę na klasę okien, ich właściwości izolacyjne, krótko mówiąc, na ich energooszczędność. Są niezwykle popularne, ludzie chętnie inwestują w wymianę okien na energooszczędne i wiele mówi się o ich zaletach, ale czy mają jakieś wady?

 

 

O ile warto inwestować w okna energooszczędne, o tyle należy zwrócić baczną uwagę na sposób ich montażu. Wielu renomowanych producentów okien, np. -> energooszczędne , przestrzega przed montażem na własną rękę, choćby dlatego, że można w taki sposób utracić gwarancję. Być może to można uznać na ich główną wadę – wymagają specjalistycznego montażu, tzw. ciepłego i w tym celu należy powierzyć to zadanie specjalistom. Tylko w ten sposób spełnią swoje zadanie i nie narazimy się na straty.

 

 

Kolejną cechą, którą pozornie można uznać za wadę okien energooszczędnych jest ich cena, która znacząco przewyższa cenę zwykłych okien o słabych parametrach izolacyjnych. Jednak to tylko pozory, gdyż w dalszej perspektywie zauważymy, że początkowo duży wydatek szybko zaczyna się zwracać w postaci niższych opłat za ogrzewanie budynku.