Szkolenia i rozwój dla architektów wnętrz.

Obecnie każda dbająca o swój wizerunek firma zatrudniająca architektów wnętrz, nawet tych najlepszych proponuje szkolenia, dzięki którym poprawia się zarówno stan wiedzy pracowników, jak i opinia o firmie aranżującej wnętrza. Inmagine doskonale wie, że szkolenia to najlepsze co firma może dać swojemu pracownikowi.

Jeszcze niedawno szkolenia dekoratorów wnętrz praktycznie nie istniały. Przemówienia i rozmowy z bardziej doświadczonymi osobami w branży dekorowania miały miejsce , jednak szkolenia mające na celu poszerzenie wiedzy zatrudnionych dekoratorów wnętrz, czyli takie jakie są dziś proponowane nie miały miejsca . Nawet teraz potrafią budzić nieufność i pytania: po co właściwie organizować szkolenia czy faktycznie są one potrzebne architektom, którzy znają się już na projektowaniu wnętrz, oraz samej filmie, a także najczęstszy argument :czy nie są stratą pieniędzy? Na wszystkie wątpliwości śmiało można odpowiedzieć: nie. Organizowanie szkoleń związanych z projektowaniem wnętrz i angażowanie w nie dekoratorów jest tym, co przynosi korzyści zarówno osobom zatrudnionym oraz samej firmie.

Z dobrego szkolenia najwięcej korzyści powinni odnieść sami dekoratorzy wnętrz, którzy poznają nowe metody aranżacji mieszkań, uczą się nowych technik, które mogą wykorzystać potem w codziennym funkcjonowaniu w firmie. Szczególnie dotyczy to szkoleń związanych z umiejętnościami negocjacji, w sprzedawaniu projektów, co przydaje się w generowaniu przyszłych zysków. Przeszkolony odpowiednio architekt łatwiej nawiąże kontakty z potencjalnym klientem i zachęci go do skorzystania z oferowanych usług. Dodatkowo szkolenia mają funkcję integrującą architektów lub dekoratorów w zależności od wielkości firmy. Nawet, jeśli ludzie pracują ze sobą na co dzień nie zawsze mają czas lub śmiałość aby ich stosunki były bliższe i cieplejsze, co sprzyjałoby komfortowi pracy. Szkolenie daje możliwość poznania współpracowników w innych sytuacjach i zbudowania wspólnych wspomnień. Poza tym dla pracownika szkolenie jest sygnałem ze strony firmy, że faktycznie dba ona o niego oferując mu rozbudowywanie umiejętności. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie może zrobić firma projektująca wnętrza to sprawić aby architekt czuł się niedoceniony i ignorowany. To zachęci go do odejścia i szukania bardziej odpowiedzialnego pracodawcy, a jeśli jest dobry w swojej dziedzinie będzie to stratą dla firmy.

Szkolenia stanowią jeden z najlepszych sposobów wpływających na rozwój firmy. Ma to związek głównie z tym, że architekci wnętrz, którzy rozwijają się, nabywają nowe doświadczenia, zastosują je następnie w działaniu co przekształci się w przyszły zysk, będą zachęcani do wcielania w życie innowacyjnych projektów wnętrz oraz większej kreatywności. Sama firma daje im znać organizacją szkoleń, że przychyla się do nowych rozwiązań, a wręcz ich wymaga. Poza tym szkoląc architektów wnętrz wpływa się na ich wzajemne relacje, integruje się ich, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko powstawania szkodliwych konfliktów na terenie firmy. Dzięki temu lepsza jest komunikacja między współpracownikami, a jeśli w szkoleniach uczestniczyło również szefostwo, to i między nimi a pracownikami.